آژانس دیجیتال مارکتینگ دیجاکس

9 مزیت ایمیل مارکتینگ + 7 نکته ضروری که باید بدانید!

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهایی است که در دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مطلب پیش‌رو به شما می‌گوییم ایمیل مارکتینگ چیست، نگاهی به مزایای ایمیل مارکتینگ داریم و در مورد نکات مهم در ایمیل مارکتینگ نیز اطلاعاتی به شما می‌دهیم.

ایمیل مارکتینگ 

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) مفهومی ساده دارد و به معنای ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی و تجاری به گروهی از افراد است که مشتری کسب و کار ما هستند و یا می‌خواهیم آن‌ها را به مشتری خود تبدیل کنیم. این روش که با نام بازاریابی ایمیلی نیز شناخته می‌شود می‌تواند شامل ارسال پیشنهادات و تخفیفاتی برای کالاها یا خدمات مختلف باشد و یا معرفی محصول یا خدمتی جدید را در بر گیرد.

ایمیل مارکتینگ

مزایای ایمیل مارکتینگ

از جمله مزایای ایمیل مارکتینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. جامعه بزرگی را در بر می‌گیرد.

افراد بسیاری در جامعه از ایمیل استفاده می‌کنند و تقریبا برای عضویت در سایت‌ها و استفاده از بسیاری از امکانات در اینترنت به آن احتیاج دارند. بنابراین با استفاده از ایمیل مارکتینگ می‌توانید با مخاطبان زیادی ارتباط برقرار کنید. بد نیست بدانید بیش از 7 میلیارد نفر در سراسر دنیا از ایمیل استفاده می‌کنند و 72 درصد از افراد ترجیح می‌دهند تخفیفات و پیشنهادها را در ایمیل خود ببینند.

2. روشی ارزان و به صرفه است.

حتی اگر بودجه زیادی برای تبلیغات و بازاریابی نداشته باشید، می‌توانید ایمیل مارکتینگ را به عنوان یک روش بازاریابی مورد توجه قرار دهید.  سایت‌ها و ابزارهایی هستند که به شما امکان می‌دهند تا تعدادی ایمیل را رایگان ارسال کنید. در این صورت تنها باید برای تولید محتوای ایمیل‌ها بر اساس استراتژی محتوا اقدام کنید و آن را به یک متخصص بسپارید.

3. نتایج ایمیل مارکتینگ قابلیت اندازه گیری دارد.

پس از ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی خود به راحتی می‌توانید گزارش‌هایی از میزان بازدهی آن دریافت کنید. مثلا ببینید چند نفر ایمیل را باز کرده اند، چند نفر از طریق آن ایمیل به سایت شما وارد شده‌اند، چه قدر توانسته‌اید مخاطب را برای کلیک بر روی لینک یا دانلود فایل‌ها مجاب کنید و … . با این گزارش‌ها می توانید بازدهی ایمیل‌های‌تان را تحلیل کنید و بر اساس نتایج تحلیل تصمیم بگیرید که آیا باید این روش را ادامه دهید یا لازم است تغییراتی در آن ایجاد کنید.

نتایج مارکتینگ با ایمیل

4. می‌توانید منعطف و خلاق باشید.

دست‌تان در ایمیل مارکتینگ باز است و می‌توانید انواع محتوا را با طراحی‌ها و ترکیب‌های گوناگون در ایمیل‌ها به کار ببرید و آن طور که می‌خواهید مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید. پس هم محتوای ایمیل شما انعطاف پذیر است و قابلیت تغییر دارد و هم می‌توانید در مورد تولید آن خلاقانه عمل کنید.

5. همه کسب و کارها می‌توانند از ایمیل مارکتینگ استفاده کنند.

ایمیل مارکتینگ روشی فراگیر و در دسترس برای همه است؛ خواه کسب و کاری نو پا و کوچک داشته باشید و خواه صاحب یک بیزینس بزرگ باشید؛ در هر صورت می‌توانید از ایمیل مارکتینگ بیشترین بهره را در تبلیغات و بازاریابی ببرید.

6. ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های اعتماد سازی است.

اگر ایمیل مارکتینگ را به درستی انجام دهید و به خوبی در آن عمل کنید، می‌توانید ارتباطی سازنده با مخاطب خود به وجود آورید و ذهنیت خوبی را در او شکل دهید. وقتی شما برای مخاطب ایمیل تخفیفات و آخرین محصولات خود را ارسال می‌کنید، اگر محتوایی درست داشته باشید، کاربر احساس می‌کند که برای شما مهم است و می‌توانید اعتماد او را جلب کنید.

7. با ایمیل مارکتینگ از رقبای خود پیشی بگیرید.

در دنیای امروز بیشتر تمرکز روی شبکه‌های اجتماعی است و برخی روش‌ها مانند راه اندازی کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام مورد توجه کسب و کارها هستند. بد نیست بدانید تحقیقات نشان می‌دهند که 64 درصد از افراد، به صورت روزانه ایمیل خود را با موبایل چک می‌کنند و این یعنی یک فرصت برای شما تا مخاطبانی را از این طریق به دست آورید. اگر هوشمندانه و درست عمل کنید حتی می توانید رقبای خود را پشت سر بگذارید و به جایگاه بهتری در بازار برسید.

8. ایمیل مارکتینگ نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بالایی دارد.

میزان پولی که بعد از اجرای روش بازاریابی به شما بازمی‌گردد نرخ بازگشت سرمایه است و هر چه میزان آن بیشتر باشد، می‌توان گفت آن روش بهتر و موثرتر عمل می‌کند. در ایجا باید بگوییم بر اساس تخمین‌های زده شده، نرخ بازگشت سرمایه در ایمیل مارکتینگ چیزی در حدود 300 درصد است. یعنی اگر در ایمیل مارکتینگ 100 هزار تومان هزینه کنید حدود 300 هزار تومان به شما بازمی‌گردد. به شما پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ی اهمیت مشاوره ی بازاریابی مراجعه نمایید!

9. سرعت بازدهی در ایمیل مارکتینگ بالاست.

شما خیلی زود از ایمیل مارکتینگ جواب می‌گیرید و نتایج آن را می‌بینید. پس از ارسال اولین ایمیل‌ها به راحتی می‌توانید گزارش‌گیری کنید و ببینید این روش تا چه اندازه موثر بوده است. این باعث صرفه‌جویی در زمان می شود.

مزایای ایمیل مارکتینگ

نکات مهم در ایمیل مارکتینگ

برای آن که در ایمیل مارکتینگ موفق شوید باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

1. هدفمند عمل کنید.

شما باید مخاطبان خود را بشناسید و جامعه هدف خود را درست انتخاب کنید. فراموش نکنید که محصول یا خدمت و یا پیشنهاد شما باید به درد کسی که برایش ایمیل می‌فرستید بخورد وگرنه هیچ نتیجه‌ای از ارسال ایمیل‌ها نمی‌گیرید. فرض کنید پیشنهاد استفاده از بانجی‌جامپینگ را برای فردی بفرستید که 60 سال سن دارد و مسلما نمی‌تواند از آن استفاده کند. در اینجا زمان و هزینه خود را هدر داده و بازدهی خوبی نداشته‌اید.

2. محتوا را جدی بگیرید.

بارها و بارها ایمیل‌های تبلیغاتی را دیده و از دست بنرها، لینک‌های متعدد، تصاویر و متن‌های نامناسب خسته شده‌ایم. برای آن که مخاطب را جذب کنید که محتوایی نیاز دارید که جذاب و به‌روز و هم‌سو با کسب و کارتان باشد. در اینجا باید به سراغ تدوین استراتژی محتوا بروید و برای تولید محتوای مناسب بر اساس آن عمل کنید.

3. کار را به کاردان بسپارید.

برای گرفتن نتیجه خوب از ایمیل مارکتینگ باید راهنمایی‌های یک متخصص را داشته باشید. در اینجا باید به اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ توجه کنید و حتما از یک مشاور متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. آژانس دیجیتال مارکتینگ دیجاکس با خدمات موفق در طی سال‌ها فعالیت خود، سابقه‌ای موفق در تدوین استراتژی محتوا و دیجیتال مارکتینگ داشته است. برای ارتباط بیشتر با متخصصان ما و مشاوره رایگان به بخش تماس با ما مراجعه نمایید!

4. همه کاربران با همه دستگاه ها را در نظر بگیرید.

ایمیل شما باید به گونه‌ای طراحی شود که هم در رایانه و هم در تبلت و موبایل به خوبی به نمایش درآید. توجه داشته باشید که هر کاربری دستگاه مخصوص خود را دارد.

5. محتوای تعاملی داشته باشید.

در محتوای تعاملی ایمیل شما می تواند به صورت پرسش و پاسخ باشد و یا مخاطب را تشویق به شرکت در نظر سنجی کند یا اینکه از او بخواهید در انتخاب بسته بندی محصول جدید به شما کمک کند و یا او را به شرکت در مسابقه دعوت کنید. همه این موارد باعث می‌شوند تا پاسخی از مخاطب خود بگیرید و تا حدی تعامل ایجاد کنید. ارسال ایمیل به هنگام ثبت نام در سایت، تایید انجام مراحل خرید یا اطلاع‌رسانی درباره نیمه‌کاره ماندن آن و … هم از جمله ایمیل‌های تعاملی هستند که می‌توانید آن‌ها را به کار بگیرید.

6. به عنوان ایمیل اهمیت دهید.

اولین چیزی که مخاطب از ایمیل شما می‌بیند عنوان شماست. عنوان نباید خیلی ساده و یا خیلی پیچیده باشد و همچنین نباید گول‌زننده به نظر برسد. برای باز کردن ایمیل باید در ابتدا از طریق عنوان با مخاطب ارتباط درستی برقرار کنید.

7. توجه کنید که ایمیل شما چه تصویری در ذهن مخاطب می سازد.

برای این امر به شما پیشنهاد می‌کنیم بر اساس سند هویت بصری کسب و کار خود پیش بروید و به این موضوع توجه کنید که می‌خواهید در ذهن مخاطب چگونه به نظر برسید و بر اساس آن ایمیل را طراحی و ارسال کنید.

استراتژی های ایمیل مارکتینگ

سخن آخر!

ایمیل مارکتینگ می تواند روشی مفید برای کسب و کارتان باشد و از سوی دیگر یک اشتباه در آن کافیست تا موجب دلزدگی مخاطبان نسبت به کسب و کار شما شود. پس در انجام این روش دقت زیادی به خرج دهید و حتما از متخصصان کمک بگیرید. مشاوران دیجیتال مارکتینگ به خوبی این روش بازاریابی را می شناسند و می‌توانند شما را به بهترین نتیجه برسانند.

تیم قوی آژانس دیجیتال مارکتینگ دیجاکس در زمینه تولید محتوا متنی، صوتی و دیداری کارنامه بسیار موفقی را دارد. شما می‌توانید به راحتی تولید محتوا کسب و کار خود را در هر زمینه‌ای به ما بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی تیم دیجاکس به درباره‌ی ما مراجعه نمایید. چنانچه نیاز به مشاوره و تماس با کارشناسان ما دارید کلیک کنید!

برای مشاهده برخی از نمونه کارهای طراحی سایت و غیره به بخش نمونه کار مراجعه نمایید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید