آژانس دیجیتال مارکتینگ دیجاکس

استراتژی‌ها و ایده‌های دیجیتال مارکتینگ برای استارتاپ‌ها در سال 2020

استراتژی‌ و ایده‌های دیجیتال مارکتینگ در سال‌های اخیر موضوعی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. سال 2020 سالی است که در آن استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا باید شروع به پذیرش دیجیتالی شدن کنند اما هنوز آن چنان که باید در مورد آن اقدام نکرده و به کارهای اجرایی در این مورد دست نزده‌اند.  مشکل اینجاست که پذیرش تغییر تنها قدم اول است و مدیران باید دست به کار شوند و روش‌های اجرایی را پیاده کنند. اگر شما هم از این دسته از شرکت‌ها هستید و یا اخیرا به فکر استفاده از سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری و مدیریت محتوا به صورت دیجیتالی و شبکه‌ای را گرفته‌اید، در ادامه مطلب همراه ما باشید؛ چرا که نیاز است بیشتر در مورد استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ بدانید. ما در ادامه شما را در مورد استراتژی ها و ایده های بازاریابی دیجیتال برای استارتاپ ها در سال 2020 راهنمایی می‌کنیم. 6 استراتژی و ایده را برای شما داریم که نقش بسزایی در ورود شما به دنیای دیجیتال مارکتینگ خواهند داشت:

 استراتژی‌ و ایده‌های دیجیتال مارکتینگ با  بازاریابی محتوا

استارتاپ‌ها برای رسیدن به رشد در سال 2020، باید تلاش و تمرکز داشته باشند و استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خود را در افق‌های گسترده‌تر شروع کنند. در حال حاضر ، هیچ افقی امیدوارکننده‌تر و پرپتانسیل‌تر از تجربه مشتری (CX) وجود ندارد.

شرکت‌هایی که اهمیت تجربه مشتری را پذیرفته‌اند و  خریداران را مشتریانی می‌بینند که به دنبال لذت از خرید هستند، در سال 2020 برنده خواهند شد. این کار از طریق بازاریابی محتوا قابل انجام است.

بیش از سه چهارم استارتاپ‌ها در حال حاضر یک وبلاگ دارند اما نکته مهم اینجاست که بین داشتن یک وبلاگ و به کار بردن آن به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوا برای این کسب و کارها، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. آنچه شما برای موفقیت نیاز دارید یک وبلاگ داده محور است و باید برای آن استراتژی محتوا داشته باشید.

کار را با پیدا کردن و درک آنچه نیاز خریداران شماست شروع کنید. برای این کار ابزارهای مختلفی وجود دارد؛ می‌توانید از ابزارهای مربوط به بررسی کلمات کلیدی استفاده کنید تا آنچه در کسب و کارتان پرطرفدار است را بیابید. این روش‌ها به شما می فهمانند که در چه موضوعاتی ترافیک جستجو وجود دارد و کدام یک بیشتر مورد تقاضا است. بنابراین شما وقت خود را برای تولید و تبلیغ مطالبی که هیچ کس تمایلی به خواندن آنها ندارد، تلف نمی‌کنید.

باید بدانید که نیاز از مشکل ناشی می‌شود، بنابراین عمیقا در مورد مشتریان خود فکر کنید و کمبودها و دلایل مشکلات و به زحمت افتادن آنها را در نظر بگیرید.

سپس نوع محتوا را که باعث برطرف شدن آن مشکلات و زحمت‌ها می‌شود، مشخص و آن را به بهترین شکل تولید کنید. تقریبا نیمی از خریداران قبل از مراجعه به نمایندگی فروش، از محتوای آنلاین استفاده می‌کنند تا محصول و خدمات مورد نظر را بشناسند. شما باید کاری کنید که محتوای شما را به مصرف برسانند و اطلاعات را از کانال شما دریافت کنند.

برخی از نمونه‌های مشکلات خریداران که می‌تواند در تولید مطالب مفید به شما کمک کنند عبارتند از:

 • اطلاعاتی در مورد محصولات ندارند.
 •  برای مقایسه محصولات تلاش می‌کنند و 46 درصد از خریداران مورد بررسی اذعان داشته‌اند که مقایسه محصولات به صورت آنلاین دشوار است.
 • جهت درک فناوری‌های جدید تلاش می کنند.
 • هماهنگ شدن و به‌روز ماندن با پیشرفت‌‌های صنعتی را دشوار می‌دانند.

استراتژی و ایده های دیجیتال مارکتینگ

 استراتژی‌ و ایده‌های دیجیتال مارکتینگ و توجه به سئو

بازاریابی ربایشی یا درونگرا بر روی ارائه و به اشتراک‌گذاری مطالب مفید، کاربردی و ارزشمند در قالب انواع محتوا از جمله متنی، تصویری، صوتی و … تاکید دارد و محور آن کسانی هستند که به دنبال اطلاعات در زمینه‌ای خاص می‌گردند. مطالب مفید و به‌روز سنگ بنای یک کمپین موفقیت آمیز بازاریابی ربایشی دیجیتال است. کافیست تا تحقیقات مناسبی انجام دهید و بر اساس نیاز افراد، محتوای ارزشمند تولید کنید؛ حالا با بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو و توجه به اهمیت سئو تاثیر این محتوا را چندین برابر افزایش دهید.

برای بهینه‌سازی سایت باید تحقیقات عمیق‌تری انجام دهید؛ به دنبال کلمات کلیدی پرجستجو باشید، پیدا کنید که در کدام بخش باید تلاش‌های خود را متمرکز کنید تا به رتبه خوبی در موتور جستجو برسید.

تمام آمارهای مربوط به سئو را بررسی کنید و از ابزارهایی همچون گوگل کنسول و گوگل آنالیتیکس بهره بگیرید. بین تکنیک‌های سئوی محتوا و تجربه‌ای که باید در مخاطب شکل دهید، تعادل برقرار کنید. در کنار استفاده از کلمات کلیدی در کل محتوا، محتوایی خوب، موثق، مفید و مرتبط با موضوع و نیاز مخاطب داشته باشید و در تمام روند تولید محتوا این موضوع را در نظر بگیرید. استفاده از بک لینک را فراموش نکنید و به بهترین شکل و با استراتژی‌های مناسب از آن بهره ببرید. به ویژگی‌های سایت توجه داشته باشید و کاری کنید که مخاطب در کنار دریافت اطلاعات موردنیازش، از بودن در فضای سایت لذت ببرد.

 استراتژی‌ و ایده‌های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی شبکه‌‌های اجتماعی

اینستاگرام و فیس‌بوک از مشهورترین شبکه‌های اجتماعی هستند که کسب و کارها به آنها توجه دارند. همه به دنبال ترفندهای افزایش فالوور در اینستاگرام هستند و یا با روش‌هایی مانند اینفلوئنسرمارکتینگ و راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی سعی دارند بر تعداد مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی بیفزایند.   لینکدین و توییتر نیز از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار هستند و کسب و کارها سعی می‌کنند در آنها نیز خودی نشان دهند.  شما با حضور در این شبکه‌ها به دنیایی پر مخاطب وارد می‌شوید و باید برای بازاریابی در آنها برنامه‌ریزی کنید.

باید در این شبکه‌ها شخصیت مناسبی از خود بسازید و بسته به اهداف بازاریابی خود می‌توانید کمپین‌هایی ایجاد کنید و از طریق آنها:

 • لید جدید تولید کنید.
 • ترافیک سایت را افزایش دهید.
 • میزان تعامل با مشتریان و مخاطبان را بالا ببرید.
 • آگاهی از برند را توسعه دهید و یا به ریبرندینگ بپردازید.
 • میزان نصب اپلیکیشن خود را افزایش دهید.
 • فروش خود را ارتقا دهید.
 • میزان بازدید از ویدیوهای خود را بالا ببرید.

و…

 

فعالیت بازاریابی شما در این شبکه‌ها بستگی به هدف، بودجه، نوع  تولید محتوا و تبلیغات، مخاطبان هدف و … کسب و کار شما دارد.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ 2021

طراحی سایت ریسپانسیو، پروتکل HTTPS  و صفحات موبایلی پرشتاب

در مواجهه با خریداران که به دنبال تجربه بهتری از خرید هستند، باید فضایی را ایجاد کنید که در تمام مراحل خرید، مشتری احساس خوبی داشته باشد و از فرآیند تهیه محصولات یا خدمات شما لذت ببرد.

یک بررسی اولیه کافیست تا به ایده‌هایی برای بهبود تجربه مشتری در بخش‌های مختلف سایت خود برسید و کار خود را شروع کنید. در اینجا سه ​​روش وجود دارد که می‌توانید به اضافه کردن آنها در برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتالی استارتاپ خود فکر کنید:

طراحی وب ریسپانسیو یا پاسخگو : بیشتر  خریداران از دستگاه‌های تلفن همراه در محل کار استفاده می‌کنند. اگر سایت شما به گونه‌ای طراحی نشده است که در دستگاه‌های مختلف از جمله رایانه، تبلت و تلفن همراه قابل استفاده باشد، بنابراین شما نمی‌توانید روی تعداد زیادی از مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل، حساب باز کنید. مانند 94 درصد از استارتاپ ها نباشید که هیچ راهبردی در زمینه تلفن همراه ندارند!

پروتکل HTTPS:  اگر مطمئن نیستید که چرا باید یک “S” در “HTTP” خود داشته باشید، باید بدانید که HTTPS اکنون یک عامل رتبه بندی در موتورهای جستجو است.

این امر نه تنها به وبسایت شما کمک می‌کند تا در جایگاه بالاتری در نتایج جستجو ظاهر شود و ترافیک ارگانیک را بالا ببرد، بلکه نماد قفل سبز را نیز به مرورگر اضافه می‌کند و امنیت وبسایت شما را نیز افزایش می‌دهد.

اگر به فکر این پروتکل نباشید، هشدار «Not Secure» یعنی «ناامن» برای همه بازدیدکنندگان وب سایت نمایش داده می‌شود و تاثیری منفی بر تجربه و دیدگاه مخاطب می‌گذارد. بنابراین هرچه زودتر به فکر بهره‌مندی از این پروتکل باشید.

صفحات موبایلی پرشتاب AMP: خریداران معمولا پردغدغه هستند و در نتیجه خیلی صبر و تحمل ندارند. اگر سرعت لود وبسایت شما به اندازه کافی نباشد، آنها به احتمال زیاد شرکت شما را از لیست خود برای خرید حذف می‌کنند. صفحات موبایلی پرشتاب در اینجا اهمیت زیادی پیدا می‌کنند و نقشی حیاتی در حفظ مخاطبان دارند. یک استراتژی درست در رابطه با این موضوع داشته باشید تا تجربه خرید مشتری را بهبود بخشید و او را حفظ کنید.

 اتوماسیون بازاریابی

مشتریان به طور معمول از کانال‌های مختلف  برای خرید خود استفاده می‌کنند و تقریبا دو سوم آنها از تجربیات خود در خرید دلزده خواهند شد. از آنجایی که اکنون به دنبال لذت مشتری از خرید هستید، باید روش‌های خود را در هر کجا که با مشتری ارتباط برقرار می‌کنید، ارتقا دهید. اتوماسیون بازاریابی باید بخشی از استراتژی دیجیتالی کردن استارتاپ شما باشد تا بتوانید موفق عمل کنید.

هر مشتری می‌تواند در هر جایی در حال خرید باشد، مهم این است که شما باید در هر زمان که او فعالیتی مرتبط با تجارت‌تان را انجام می‌دهد، حضور داشته باشید، به او کمک کنید، او را مورد تشویق قرار دهید و به هر نحوی شده پاسخگوی او باشید.

بد نیست بدانید پاسخ کند در زمان تکرار سفارش یک محصول یا خدمت یک مشکل مهم  برای 40 درصد از خریداران مورد بررسی در یک مطالعه بود وتقریبا یک سوم از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی نیز با روند آهسته سفارش مجدد مشکل داشتند. در اینجاست که اتوماسیون می‌تواند تاثیر شگرفی بر تجربه مخاطب، خریدهای سفارشی او و به طور کلی سرعت روند تکرار خرید بگذارد.

در اصل ، کاری که باید انجام دهید، تبدیل کسب و کارتان به کسب و کاری متمرکز بر مشتری است؛ مشتریانی که :

 

 • خواهان ارتباطات آسان‌تر هستند.
 • روند بدون دردسر سفارش مجدد محصولات یا خدمات می‌خواهند.
 • راهی برای مقایسه آسان‌تر محصولات و خدمات را جستجو می‌کنند.

بد نیست بدانید مزیت اضافه شده در اتوماسیون فرایندهای بازاریابی این است که با پیام‌رسانی مداوم از طریق ایمیل، تبلیغات دیجیتال و … به شما کمک می‌کند تا تعامل‌تان را با مخاطب خود حفظ کنید.

ارتقا استراتژی دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از استراتژی‌های قوی دیجیتال مارکتینگ است و اگر در مورد آن برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید، نتایج بسیار خوبی نصیب‌تان خواهد شد.

اگر در بازاریابی ایمیل محتوا را با دقت انتخاب و طراحی کنید، تقسیم مخاطبان و هدف گذاری آنها را به خوبی انجام دهید و در زمان مناسب وارد عمل شوید، قدرت تلاش‌های بازاریابی محتوای شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال یک محتوای جدید جالب و مفید بهانه خوبی برای ارسال یک خبرنامه ایمیل است و مخاطبان‌تان را به دنبال کردن شما ترغیب می‌کند.

برای بهره‌مندی حداکثری از محتوای وبسایت خود می‌توانید آنها را دوباره در دید مخاطب قرار دهید و به شکلی دیگر از آنها استفاده کنید. یکی از این راه ها ارسال بخشی از مطلب از طریق ایمیل است که مخاطب را ترغیب می‌کند ادامه مطلب را بخواند و برای آن وارد سایت شما شود. در نهایت بازدید خوبی از آن مطلب به دست می‌آورید که نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

انواع استراتژی دیجیتال مارکتینگ

سخن آخر

استارتاپ‌ها در روند تحول دیجیتال و استراتژی‌های بازاریابی هستند. این کسب و کارها با پذیرش این تصور که دیجیتالی‌شدن می‌‌تواند منجر به رشد شود، فرآیندها و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را تغییر داده‌اند و حالا باید از راهنمایی‌های مشاوران دیجیتال مارکتینگ بهره ببرند تا بتوانند در این مسیر به موفقیت دست یابند. می‌توانید برای پیمودن این مسیر و آگاهی از استراتژی‌ و ایده‌های دیجیتال مارکتینگ بر روی خدمات دیجاکس و مجموعه متخصص و ایده‌پرداز ما نیز حساب باز کنید. امیدواریم که سال جدید، سال شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید ؟
با واتس اپ در ارتباط باشید