لینکدین چیست و چرا مهم است ؟

لینکدین چیست و چرا استفاده از آن مهم است ؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که در دنیای کار حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد. برای همین می‌خواهیم شما را با این شبکه اجتماعی آشنا کنیم؛ به شما بگوییم لینکدین چیست و چه کاربردی دارد و چرا حضور در لینکدین مهم است. با ما همراه باشید و این شبکه اجتماعی حرفه‌ای را بیشتر بشناسید.

 

لینکدین چیست ؟

لینکدین چیست؟

لینکدین شبکه‌ای اجتماعی در زمینه کار و حرفه است که از سال ۲۰۰۳ فعالیت می‌کند و امروزه بیش از ۵۹۰ میلیون کاربر شامل کارمندان، کارآفرینان، صاحبان مشاغل و صنایع، مهندسان، مدیران و سایر افراد حرفه‌ای از بیش از ۲۰۰ کشور جهان در این شبکه عضو هستند. این فضا را می‌توان شبکه‌ای برای بهبود کسب و کارها دانست که فضایی ایده‌آل را برای بحث در مورد مسائل تجاری و بیزینس در اختیار کاربرانش می‌گذارد. در این شبکه‌ی اجتماعی می‌توانید تاریخچه فعالیت‌ها و رزومه خود را به نمایش بگذارید و با افراد همکار و کسانی که به همکاری‌شان نیاز دارید ارتباط بگیرید.

چرا حضور در لینکدین مهم است؟

اینکه چرا در دنیای دیجیتالی امروز، بر داشتن پروفایل در لینکدین تاکید می‌شود سوال بسیاری از افراد است. در اینجا به شما دلایل اهمیت عضویت و استفاده از این شبکه‌ی اجتماعی را می‌گوییم:

مدیران و صاحبان کسب و کار در لینکدین حضور دارند. اگر به دنبال کار باشید و یا بخواهید با افراد حرفه‌ای و باتجربه‌تر در زمینه‌ی کاری خودتان ارتباط برقرار کنید در لینکدین این فرصت را دارید چرا که مدیران و صاحبان کسب و کارها را می‌توانید در این شبکه‌ی اجتماعی پیدا کنید. توجه داشته باشید که آنها نیز می‌توانند رزومه‌ی شما را ببینند و پیشنهادهای کاری جذابی به شما بدهند.

افراد در جستجوی کار در لینکدین در دسترس هستند. اگر مدیری هستید که به دنبال نیروی کار می‌گردید، لینکدین شما را وارد دنیایی از کاریابان می‌کند و رزومه‌های آنها را در اختیارتان قرار می‌دهد. به راحتی می توانید افراد مورد نظرتان را با ویژگی‌های مشخص در این ابزار بیابید.

روش‌های قدیمی کاریابی یا جذب نیروی کار بازدهی چندانی ندارند.  در لینکدین فضایی حرفه‌ای‌تر وجود دارد و صاحبان کسب و کارها ترجیح می‌دهند در این فضای حرفه‌ای به دنبال افراد مورد نظرشان بگردند. شما در این دنیای حرفه‌ای شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان دارید و مدیران حرفه‌ای‌تری نیز خواهید داشت.

بسیاری در لینکدین به کشف استعدادها مشغولند. داشتن رزومه در لینکدین به شما کمک می‌کند تا شانس کشف شدن را داشته باشید. اگر فردی حرفه‌ای هستید و یا هنر و کاری خاص بلدید حتما به سراغ این ابزار بروید تا بیشتر به چشم مدیران فعال و کارآفرینان بیایید.

لینکدین اعتماد افراد را جلب می‌کند. حضور در لینکدین به شما اعتباری خاص می‌بخشد و اگر رزومه‌تان را درست و با دقت در آنجا پر کنید، به چشم دیگر کاربران اعتبار بیشتری دارید. این شبکه اجتماعی فضایی است که کاربران به آن اعتماد بیشتری دارند و آن را فضایی برای ارتباطات حرفه‌ای می‌دانند.

وارد موتور جستجوی گوگل می‌شوید. داشتن پروفایل در لینکدین شانس شما را برای به نمایش درآمدن در نتایج گوگل افزایش می‌دهد. چه فردی مستقل و حرفه‌ای باشید و یا تحت عنوان یک کسب و کار وارد لینکدین شوید، آمدن در نتایج گوگل قدرت شما را در فضای مجازی بیشتر می‌کند و کاربران بیشتری شما را می‌بینند.

می توانید در لینکدین برندسازی کنید. لینکدین ابزاری است که بر اساس نظر همه کارشناسان تاثیر خوبی در برندینگ دارد؛ چه به عنوان یک نیرو کار به دنبال برند شخصی باشید و یا به عنوان یک کسب و کار بخواهید یک برند تجاری را بسازید؛ در هر دو صورت لینکدین به کارتان می‌آید. حتی در صورتی که به بازسازی برند نیاز دارید باز هم می توانید از لینکدین به عنوان یکی از ابزارهای‌تان استفاده کنید.

با حرفه ای‌ها ارتباط برقرار کنید. ارتباطات میان شرکت‌ها یا افراد و سایر ارتباطات حرفه‌ای بخشی از حضور شما در لینکدین است. این شبکه اجتماعی شما را وارد فضایی می‌کند که می‌توانید در آن به راحتی با شرکت‌هایی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید، از نظر حرفه‌ای‌ترها بهره‌مند شوید و برخی اصول حرفه‌ای را هم فرا بگیرید.

کسب و کار اینترنتی خود را رونق ببخشید. اگر کسب و کاری آنلاین دارید، حضور در لینکدین باعث می‌شود مخاطبان بیشتر و بیشتری پیدا کنید و به چشم حرفه‌ای‌ها بیایید. با اعتبار و اعتمادی که لینکدین برای‌تان به ارمغان می‌آورد مخاطبان بیشتری پیدا می‌کنید و می‌توانید آن‌ها را در این شبکه اجتماعی به سایت خود هدایت کنید.

سئو سایت خود را بهبود ببخشید. اهمیت سئو چیزی است که در صورت راه‌اندازی وبسایت باید به آن توجه کنید. راه‌های مختلفی برای بهبود سئو وجود دارد؛ راه‌هایی مثل تدوین استراتژی محتوا، بررسی آمارهای گوگل کنسول و گوگل آنالیتیکس و چندین  راه حرفه‌ای دیگر . اما جالب اینجاست که با داشتن یک پروفایل خوب در لینکدین می‌توانید کمک زیادی به سئو سایت و افزایش ورودی‌های سایت خود کنید.

نکاتی مهم در استفاده از لینکدین

برای آنکه پروفایلی حرفه‌ای در لینکدین داشته باشید  باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. در اینجا به مهم‌ترین این نکات اشاره می‌کنیم:

پروفایلی کامل داشته باشید. هیچ جای خالی در پروفایل خود نگذارید و تمام آنچه لازم است را توضیح دهید. بگذارید دیگران به خوبی با شخصیت حقیقی یا حقوقی شما در محیط کسب و کار آشنا شوند.

مراقب غلط‌های املایی باشید. حتی اگر حرفه‌ای‌ترین اکانت را در لینکدین داشته باشید اما یک غلط املایی در آن دیده شود، اعتبار شما از بین می‌رود. فردی که برای اصلاح اشتباهات موجود در پروفایل خود وقت نمی‌گذارد، سهل‌انگار به نظر می‌رسد.

عکس مناسب فراموش نشود. تصویر شما ذهنیت مخاطب را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می‌دهد. از عکس‌هایی استفاده کنید که ذهنیتی حرفه‌ای از شما می‌سازند. استفاده از عکس‌های طنز و نامرتبط یا مخدوش باعث عدم جذابیت پروفایل شما خواهد شد و تاثیر زیادی در شناخته شدن و شکل‌گیری ارتباطات شما در این شبکه اجتماعی می‌گذارد.

به‌روز باشید. مرتبا اطلاعات خود را به‌روز کنید تا به عنوان فردی فعال به نظر برسید که به بخش حرفه‌ای زندگی خود اهمیت می‌دهد. داشتن یک پروفایل با اطلاعاتی قدیمی یا عدم ایجاد تغییر در آن موجب می‌شود تا ارتباطات فعلی‌تان نیز در این شبکه قطع شود و کمتر بتوانید ارتباطات جدیدی ایجاد کنید. می‌توانید برای این کار در مورد حرفه‌ی خود مطالبی بنویسید، همایش‌های مرتبط را به اشتراک بگذارید یا در مورد مطالب دیگران نظر دهید و …

در شبکه کاری‌تان عضو داشته باشید. سعی کنید با برقراری ارتباط دوستانی را در لینکدین پیدا کنید و یا دوستان خودتان را در این شبکه داشته باشید. نداشتن عضو و یا داشتن اعضای زیاد هر دو خطرناک است. نبود عضو شما را فردی منزوی و بی علاقه به فناوری و شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد و زیاد بودن اعضا نیز کمی اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد و تاثیر خوبی بر مخاطب ندارد مگر آنکه به عنوان یک صاحب کسب و کار یا شرکت در این شبکه‌ی اجتماعی حضور داشته باشید.

لینکدین برای کسب و کارها مهم است!

به عنوان یک صاحب کسب و کار یا مدیر به فکر داشتن پروفایل کسب و کارتان در لینکدین باشید تا از مزایای آن بهره ببرید. پیشنهاد می‌کنیم برای ایجاد پروفایل کسب و کارتان یا ویرایش آن از نظر مشاوران استفاده کنید. در این زمینه می توانید از مشاور دیجیتال مارکتینگ بهره ببرید چرا که او به خوبی می‌داند شما باید در دنیای دیجیتال چگونه به نظر برسید تا به موفقیت دست پیدا کنید.

 

مقالاتمقالات صفحه اصلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *