ترفندهای افزایش فالوئر در اینستاگرام

ترفندهای افزایش فالوئر در اینستاگرام

امروزه بسیاری از افراد به دنبال جذب فالوئر در اینستاگرام هستند تا با افزایش فالوئرها بتوانند کسب و کار خود را بهتر معرفی کنند، درآمد بیشتری داشته باشند و یا از طریق راه‌هایی همچون اینفلوئنسر مارکتینگ کسب درآمد کنند. در ادامه  همراه ما باشید تا در مورد ترفندهای افزایش فالوئر در اینستاگرام به شما بگوییم. در این مطلب با راه های افزایش فالوئر آشنا می‌شوید و می‌توانید با استفاده از آنها به نتایج واقعی برسید.

افزایش فالور اینستاگرام

به بیوی صفحه توجه کنید

تصویر پروفایل و بیو اولین چیزی است که مخاطب آن را می‌بیند؛ این اطلاعات می‌توانند ترغیب‌کننده باشند و یا مخاطب را دل‌زده کنند. بنابراین دقت کنید که در بالای صفحه‌تان چه چیزی به نمایش درمی‌آید. بیو را مختصر بنویسید و از هشتگ‌هایی برای توصیف فعالیت‌تان استفاده کنید.

محتوا بهترین و موثرترین راه برای جذب فالوئر است

مهم‌ترین چیزی که به چشم مخاطب می‌آید، محتوای شماست. فرقی نمی‌کند که صفحه‌ی شما مربوط به کسب و کارتان است و یا استفاده‌ی شخصی از آن دارید؛ به هر حال چیزی که مخاطب را به سمت شما می‌کشاند محتوای صفحه‌تان است. برای اینکه در این زمینه درست عمل کنید باید یک استراتژی محتوا داشته باشید و بر طبق آن پیش بروید. اگر صفحه مربوط به کسب و کارتان است به سند هویت بصری نیز توجه کنید و در انتخاب رنگ‌ها، طرح‌ها، ویدیوها، تصاویر و … وسواس به خرج دهید.  محتوای شما باید به‌روز باشد و در کنار جنبه‌ی تبلیغاتی و معرفی محصول خدمات باید به ایفای مسئولیت اجتماعی و انتشار مطالب آموزشی هم توجه داشته باشید تا بیشتر در میان مخاطبان به محبوبیت دست پیدا کنید. کاری کنید که مخاطب محتوای شما را برای دیگران بفرستد و یا آن را ذخیره کند.

فعالیت منظم داشته باشید

از دیگر ترفندهای افزایش فالوئر در اینستاگرام این است که صفحه‌تان را به‌روز نگه دارید و در بازه‌های زمانی مشخص شده به انتشار پست و استوری بپردازید تا به مخاطب، حضور همیشگی خود را القا کنید. صفحاتی که دیر به دیر به‌روز می‌شوند معمولا مخاطبان زیادی را از دست می‌دهند پس به این امر توجه داشته باشید. سعی کنید به فراخور موضوع صفحه‌تان، مسائل روز را مطرح کنید و نشان دهید که همگام با دنیا پیش می‌روید.

زمان انتشار محتوا مهم است

باید زمانی دست به انتشار محتوا در قالب پست و استوری بزنید که بیشترین مخاطبان آنلاین باشند تا بیشتر دیده شوید. اگر حساب کاربری خود را به نوع تجاری تغییر دهید، آمارهایی را در این زمینه مشاهده خواهید کرد و ابزارهایی برای تحلیل این موضوع در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

همه‌جا اعلام کنید که صفحه اینستاگرام دارید

شما با گذاشتن یک لینک در سایت و شبکه‌های اجتماعی دیگر که عضو آنها هستید، می توانید مخاطبان را به صفحه‌ی اینستاگرام خود هدایت کنید. اگر فعالیت درستی در صفحه‌ی خود داشته باشید این اطمینان را به شما می‌دهیم که بخش زیادی از این کاربران به مخاطبان همیشگی شما بدل خواهند شد. اعلام صفحه‌ی اینستاگرام در کارت ویزیت را هم فراموش نکنید چرا که بسیاری برای دیدن نوع فعالیت شما وارد این صفحه خواهند شد. در روش‌های تبلیغاتی به ویژه دیجیتال مارکتینگ، حتما صفحه‌ی اینستاگرام خود را اعلام کنید؛ در ایمیل مارکتینگ آدرس این صفحه را به انتهای ایمیل‌ها بیفزایید و یا در کمپین‌های تبلیغاتی از آن بهره ببرید.

از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ در اینستاگرام حکم کلمه کلیدی برای سایت را دارد؛ همان‌گونه که کلمات کلیدی مناسب از ترفندهای مهم در بهبود سئو و جذب بیننده است، هشتگ نیز باعث دیده شدن شما در اینستاگرام و افزایش فالوئر صقحه‌تان می‌شود.  با استفاده از هشتگ‌ها در صفحه‌ی هشتگ مربوطه دیده می‌شوید و یا در هنگام سرچ تگ‌ها در نتایج، به نمایش درمی‌آیید. از هشتگ‌ها همه‌جا استفاده کنید؛ کپشن پست‌ها، استوری‌ها، کپشن آی جی تی وی، کامنت‌ها و … همه و همه می‌توانند محلی برای استفاده از هشتگ باشند. کار هشتگ دسته‌بندی موضوعات است و می تواند نقش برچسب را در سایت هم داشته باشد چرا که  با هشتگ‌گذاری، پست‌های صفحه‌ی خود را نیز می‌توانید دسته‌بندی کنید.

برای استفاده از هشتگ‌ها  چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • از هشتگ‌های پرطرفدار استفاده کنید اما آنها را برای گول زدن مخاطب به کار نبرید. هشتگ شما باید هم‌سو با موضوع پست شما باشد.
  • برای نمایش در صفحه‌ی هشتگ به ویژه هشتگ‌های پرطرفدار باید پیج شما پابلیک باشد.
  • برای دسته‌بندی موضوعات در صفحه خودتان هشتگ اختصاصی داشته باشید. به عنوان مثال در صفحه‌ای با نام ایرانگرد در کنار استفاده از هشتگ #ایرانگردی از هشتگ #ایرانگردی_در_ایرانگرد نیز استفاده کنید.

کامنت بگذارید و لایک کنید

به صفحات دیگران بروید و با گذاشتن کامنت و لایک کردن، شانس دیده شدن خود را افزایش دهید. سعی کنید محتوای کامنت شما مناسب با فعالیت آن صفحه و مرتبط با پست باشد. صرفا حضور خود را اعلام کنید و کنجکاوی مخاطبان آن صفحه را برانگیزید تا به سراغ صفحه شما بیایند.

از منشن و تگ کردن استفاده کنید

با تگ کردن افراد در عکس‌ها و ویدیوهای خود، پست‌تان را به صفحه آنها نیز اضافه می‌کنید و این موضوع باز هم در دیده شدن شما تاثیر دارد. منشن کردن افراد در کامنت‌ها و کپشن نیز موجب مراجعه آن‌ها به پست شما می‌شود. البته استفاده‌ی بی‌رویه و نامربوط از تگ و منشن نتایج چندان خوبی را به دنبال نخواهد داشت پس هوشمندانه عمل کنید.

دیگران را دنبال کنید

با فالو کردن صفحاتی که فعالیتی مشابه شما دارند فرصتی برای دیده شدن خواهید داشت ؛ این کار باعث می‌شود که فالوئرهای دیگر شما را ببینند و درصدی از آنها نیز از صفحه‌تان بازدید می‌کنند.

به مناسبت‌ها و وقایع روز واکنش نشان دهید

مناسبت‌های عمومی در تقویم را فراموش نکنید و به مناسبت‌های هم‌سو با فعالیت خودتان بسیار توجه داشته باشید. می‌توانید برنامه‌ای ویژ ه برای این مناسبت‌ها ترتیب دهید، مسابقه برگزار کنید، نظر سنجی بگذارید و … .  به اتفاقات جامعه بی‌توجه نباشید و بی‌تفاوت از کنار آنها نگذرید. این کار مخاطبان شما را دلسرد می‌کند. البته ترجیحا به وقایعی واکنش نشان دهید که به موضوع صفحه شما مرتبطند و یا جمعیت زیادی از جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

تعامل ایجاد کنید

با پرسیدن سوال در کپشن پست یا استوری‌ها، واکنش‌ها نسبت به پیج‌تان را افزایش دهید. و کاری کنید که مخاطبان‌تان در تعامل با شما قرار گیرند. با این کار حس خوبی از ارتباط را ایجاد می‌کنید و حتی باعث معرفی شدن صفحه‌تان به دیگران می‌شوید. از سوی دیگر با افزایش کامنت‌ها شانس دیده شدن خود را در اکسپلور اینستاگرام افزایش می‌دهید.

مسابقه و چالش به راه بیندازید

با پیدا کردن اسپانسر و یا بدون آن مسابقه‌ای برگزار کنید و مخاطبان را به صفحه خودتان بکشانید. روش منشن کردن دوستان در کامنت برای شرکت در قرعه کشی ملموس‌ترین این نوع مسابقات است که بارها با آن برخورد داشته‌ایم. راه‌اندازی چالش‌های جذاب نیز باعث می‌شود مخاطبان جدیدی پیدا کنید و در تعامل با آنها قرار گیرید.

در چالش‌ها شرکت کنید

گوش به زنگ چالش‌های مختلفی که در اینستاگرام به راه می افتند،  باشید و در آن‌هایی که می‌توانید شرکت کنید. با شرکت در این چالش‌ها شانس دیده شدن و جذب مخاطب دارید چرا که معمولا ویدیوها و تصاویر این چالش‌ها در صفحات منتشر می‌شوند.

لوکیشن را فراموش نکنید

برای پست‌ها و استوری‌های‌تان  از لوکیشن استفاده کنید. اگر صفحه پابلیک داشته باشید با این کار محتوای شما درصفحه مربوط به آن لوکیشن نمایش داده می‌شود و کاربران زیادی شما را می‌بینند.

روش فالو، آنفالو را امتحان کنید

به سراغ صفحاتی مرتبط با صفحه‌ی خودتان بروید و فالوئرهای آنها را فالو کنید تا آنها را متوجه خود سازید. پس از مدتی اقدام به آنفالو کردن کنید. ربات‌ها و نرم‌افزارهایی هستند که این کار را برای شما انجام می‌دهند و می‌توانید از آنها بهره ببرید.

سعی کنید با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید

به دنبال اینفلوئنسرها در اینستاگرام باشید آنهایی که فعالیت‌شان را هم‌سو با صفحه‌تان می‌دانید دنبال کنید.  با این کار محتوای آنها را زیر نظر می‌گیرید و می‌توانید ایده‌هایی به دست آورید و از طرف دیگر اقدام به برقراری ارتباط با آنها کنید. ارتباط شما با این افراد ممکن است موجب تبادل و همکاری‌هایی بین شما شود.

برخی مزایا را برای فالوئرهای خود ایجاد کنید

حق شرکت در برخی چالش‌ها یا مسابقات و یا امکان استفاده از برخی خدمات در جامعه را برای فالوئرهای خود در نظر بگیرید. هر چه پیشنهادات شما جذاب تر باشند، فالوئرهای بیشتری را جذب می‌کنید. می‌توان از نمونه‌ی این مزایا، تخفیف برای استفاده از رستورانی خاص در صورت فالو کردن شما را نام برد.

تبلیغات راه موثری است

اگر می‌توانید هزینه کنید به تبلیغات روی بیاورید اما برای موفقیت در آن باید صفحه‌ی منظم، به روز و جذابی داشته باشید تا بتوانید مخاطبی که جذب می‌کنید را حفظ کنید. اینفلوئنسر مارکتینگ از شناخته‌شده‌ترین نوع تبلیغات برای جذب فالوئر است. برای موفقیت در این زمینه اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ را جدی بگیرید و از راهنمایی‌های یک مشاور بهره ببرید.

فالوئر فیک ممنوع!

داشتن فالوئر فیک روشی گول‌زننده است که نه تنها مخاطب به راحتی متوجه آن می‌شود بلکه صفحه شما هم جذابیتش را از دست می‌دهد. هیچ کس دوست ندارد صفحه‌ای را دنبال کند که سعی دارد او را گول بزند.

سخن آخر

راه‌هایی که از آنها یاد کردیم، مهم‌ترین نکات و ترفندهایی هستند که برای جذب فالوئر در اینستاگرام به کارتان می‌آیند. با این روش‌ها می توانید فالوئرهایی واقعی داشته باشید و هر روز بر تعداد آنها بیفزایید. آیا راه دیگری را برای جذب فالوئر می‌شناسید؟ آن را با ما در میان بگذارید.

 

 

مقالاتمقالات صفحه اصلی

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *