اهمیت مشاوره‎‌ی بازاریابی

اهمیت مشاوره ی بازاریابی

در دنیای کسب و کار امروز، برای موفقیت نیاز به نظر متخصصان و کارشناسان دارید که مشاور بازاریابی یکی از آنهاست. او کسی است که به شما کمک می‌کند تا فرصت‌های بازار را بشناسید، آن‌ها از دست ندهید و نقطه‌های قوت خود را برای دستیابی به موفقیت تقویت کنید. می‌خواهیم ببینیم که اهمیت مشاوره‎‌ی بازاریابی چیست و یک مشاور چگونه می‌تواند کسب و کار ما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

مشاوره بازاریابی

با مشاوره‌ی بازاریابی نتایج بهتری از تبلیغات می‌گیرید

اولین قدمی که مدیران برای معرفی کسب و کار، معرفی محصول، برندینگ و ریبرندینگ، افزایش فروش و اهدافی از این دست به آن فکر می‌کنند، تبلیغات است. برخی هنوز بر این باورند که تبلیغات همه چیز را متحول می‌کند و در مقیاس‌های بزرگ دست به تبلیغ در انواع رسانه‌ها می‌زنند. اما نکته اینجاست که تبلیغات موفق باید در زمان و مکان مناسب صورت گیرد تا توجه مخاطبان را جلب کند و شما را به هدف مورد نظر برساند. این یکی از وظایف مشاور بازاریابی است؛ او به خوبی می‌داند که برای ساختن چهره‌ی مناسب از کسب و کار شما باید بر اساس سند هویت بصری اقدام کند و به همه ابعاد توجه نشان دهد تا تاثیری که می‌خواهد را بر روی مخاطب بگذارد. مشاور بازاریابی خواه در بازاریابی سنتی و خواه در دیجیتال مارکتینگ به خوبی رسانه‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغات را می‌شناسد، در مورد شیوه‌های تبلیغ در آنها می‌داند و با سبک و سیاق مخاطبان به خوبی آشناست. او می‌داند که چه محتوایی را در چه زمانی و از طریق کدام رسانه به مخاطب برساند تا بیشترین بازده را نصیب شما کند.

استفاده از مشاوره‌ی بازاریابی فروش شما را افزایش می‌دهد

بازاریابی و تبلیغات یکی از پایه‌های اساسی کسب و کارهاست. شما برای جذب مشتری باید دیده شوید و با مشاوره‌ی بازاریابی به خوبی می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید. با استفاده از خدمات مشاوره‌ی بازاریابی می‌توانید با توجه به عوامل مختلف از جمله وضعیت رقبا در بازار، سلایق مشتریان ،شرایط اقتصادی و … تصمیماتی درست برای عرضه‌ی محصولات یا خدمات خود بگیرید و میزان فروش و درآمد خود را بالا ببرید. قیمت‌گذاری مناسب کالا و خدمات نیز بخشی از وظایف مشاوران بازاریابی است که آن را با توجه به وضعیت بازار، هزینه‌های تولید و شناختی که از مشتری دارند، انجام می‌دهند. قیمت‌گذاری مناسب هم در فروش شما اهمیت قابل توجهی خواهد داشت.

بدون مشاوره‌ی بازاریابی منتظر هدر رفتن زمان و هزینه باشید

شاید در ابتدا برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره بازاریابی نیاز به سرمایه‌گذاری مالی و صرف وقت داشته باشید اما با این هزینه‌ها بسیاری از آسیب‌های احتمالی را حذف خواهید کرد، هزینه‌ها را بهینه می‌کنید و زمان را از دست نمی‌دهید. تصور کنید که موقعیتی عالی برای افزایش فروش در بازار وجود داشته باشد و رقبا به خوبی از آن استفاده کنند اما شما از آن جا بمانید. این مشاور بازاریابی است که گوش به زنگ این فرصت‌ها می‌ماند تا شما قبل از رقبا از آنها باخبر شوید و درست از این فرصت‌ها بهره ببرید. از سوی دیگر به جای استفاده از تبلیغات بدون بازده می توانید با مشاوره‌ی بازاریابی به شیوه‌های تبلیغاتی کم‌هزینه و زودبازده روی بیاورید. مثلا به جای تبلیغات تلویزیونی، اینفلوئنسرمارکتینگ را انتخاب کنید یا به سراغ ایمیل مارکتینگ بروید و بازدهی بیشتری داشته باشید. این وظیفه‌ی مشاور بازاریابی است که موقعیت شما را تشخیص دهد و خرج اضافی روی دست‌تان نگذارد.

با مشاوره‌ی بازاریابی به گزارش‌های دقیق دسترسی دارید

یکی از کارهایی که مشاوره بازاریابی برای‌تان انجام می‌دهد ارائه‌ی گزارش‌هایی دقیق در بازه‌های زمانی معین است. این گزارش‌ها در مورد فروش و تبلیغات به شما کمک می‌کنند تا دید بهتری به کسب و کار خود داشته باشید، مشکلات احتمالی مانند کاهش سطح فروش را زود تشخیص دهید و برای آن‌ها راه‌حل پیدا کنید، رفتار مشتریان را بهتر بشناسید و به طور کلی بتوانید استراتژی‌های بهتری را برای کار خود در پیش بگیرید.

مشاور بازاریابی شما را به‌روز رسانی می‌کند

مشاوران بازاریابی به ویژه مشاوران دیجیتال مارکتینگ بیش از شما به تغییرات دنیای کسب و کار و روش‌های تبلیغات توجه می‌کنند. آنها همیشه اطلاعاتی به‌روز دارند و می‌توانند روش‌های نوینی را برای جذب مخاطب استفاده کنند. اهمیت مشاوره‌ی بازاریابی در این است که باعث می‌شود نزد مخاطبان، به‌روز جلوه کنید و آن‌ها تمایل بیشتری به خرید از شما داشته باشند.

مشاور بازاریابی شما را در شناخت مشتری یاری می‌کند

 

مشاوره بازاریابی

 

مشاور بازاریابی با بررسی و تجزیه و تحلیل آمارها و توجه به مسائل بازار، رفتار مشتریان شما را رصد می‌کند؛ او دلیل علاقه‌ی افراد به یک محصول یا خدمت خاص شما را می‌یابد، رفتار مشتریان در برابر محصول یا خدمت جدید را پیش‌بینی می‌کند، مخاطبان برند شما را در دسته‌های مختلف قرار می‌دهد و بر اساس آن‌ها دست به برنامه‌ریزی می‌زند و به طور کلی شناختی دقیق از مشتری پیدا می‌کند. شما نیز با شناخت مشتری می‌توانید برنامه‌ی طراحی و تولید خود را تغییر دهید و یا بخش‌های مورد علاقه مشتری را تقویت کنید.

روابط خود با مشتری را به کمک مشاور بازاریابی حفظ می‌کنید

وقتی یک مشاور بازاریابی در کنارتان باشد و به شناخت خوبی از مشتریان دست پیدا کنید، راهکارهای زیادی برای تعامل با مشتری به ذهن‌تان خطور می‌کند. دیگر می‌دانید که مخاطب مناسب را باید کجا پیدا کنید و در چه زمانی چه محتوایی را بر اساس استراتژی محتوا برای او بفرستید. ارتباط مداوم با مشتری و استفاده از پیام‌های مناسب نوعی رابطه وفادارانه را بین شما و آنها ایجاد می‎کند و این کمک بزرگی به کسب و کار شماست. راه‌اندازی و اجرایی کردن برنامه‌های مدیریت روابط مشتری و برنامه‌های  وفاداری مشتری مانند باشگاه مشتریان یکی از کارهایی است که مشاور بازاریابی در این زمینه به عهده دارد.

برای موفقیت به مشاوره‌ی بازاریابی نیاز دارید

برای آنکه به اهداف خود در فروش محصولات و خدمات برسید، نیاز به برنامه‌ای دقیق دارید و این برنامه‌ریزی را باید با کمک مشاوران مختلف انجام دهید. این روزها استفاده از مشاوره‌ی بازاریابی شاید در حیطه‌ی بازاریابی سنتی چندان مورد استقبال قرار نگیرد اما در حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال باید اهمیت حضور یک مشاور دیجیتال مارکتینگ در کنار خود را جدی بگیرید. برای ورود به دنیای دیجیتال که این روزها در دسترس بسیاری از افراد جامعه است و کسب و کارها بر اساس آن شکل می‌گیرند، یک راهنما باید در کنار شما حضور داشته باشد. یادتان باشد که برای عملکرد موفق در آینده‌ی تبلیغات اهمیت مشاوره‌ی بازاریابی را فراموش نکنید.

 

مقالاتمقالات صفحه اصلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *